Wakacyjne trasy rowerem z napędem elektrycznym

Wakacyjne trasy rowerem z napędem elektrycznym
Aktywny wypoczynek to Twoja pasja? Zdajemy sobie sprawę z tego, że jazda po lokalnych drogach czy ścieżkach rowerowych to nieco inna „para kaloszy”, niż długodystansowe lub górskie wyprawy rowerowe. Być może właśnie dzisiaj jest najlepsza okazja ku temu, by zrobić kolejny krok i zacząć podróżować rowerem na większą skalę? W takim celu zdecydowanie polecamy konwersję roweru na elektryczny. Szybka i niedroga przeróbka otwiera szereg fantastycznych możliwości. Jakich? Sprawdź, na przykładzie popularnych tras rowerowych w Polsce!


Rower ze wspomaganiem elektrycznym na tereny wyżynne i górskie

Jeśli kochacie lasy, jeziora i bajeczną scenerię z dala od cywilizacji, spodoba wam się 45 kilometrowa trasa rowerowa w Roztoczańskim Parku Narodowym. Lekko górzysty i nierówny teren to pierwsze wyzwanie dla rowerzysty-amatora… i pierwsze duże zadanie dla roweru wspomaganego elektrycznie! Do takich celów zalecamy wybrać napęd elektryczny do roweru (zestaw ZibiBike do samodzielnej konwersji nada się znakomicie) montowany w tylnym kole.


Napęd na tył to olbrzymia zaleta przy nabieraniu prędkości pod górę. Silnik elektryczny do roweru o mocy 250W zrobi wyraźną różnicę i odciąży nogi podczas najbardziej wymagającego pedałowania. Na trasę o długości nie przekraczającej 60-80 km zdecydowanie wystarczy mniejsza bateria do roweru elektrycznego, np. bateria litowo-jonowa typu bidon o pojemności 6,4 Ah. Dla bardziej odważnych podróżników, powyższy zestaw świetnie sprawdzi się także na Drodze Pienińskiej wzdłuż Popradu i granicy ze Słowacją. Tamtejsze zakręty potrafią sięgać nawet 180 stopni!

Niewymagająca trasa rowerem ze wspomaganiem elektrycznym – idealna na start!

Dla osób, które chcą zacząć podróże rowerowe od równych, płaskich terenów, możemy zdecydowanie polecić Giżycko i okolice jeziora Niegocin. Mamy tam do dyspozycji doskonałą infrastrukturę dla rowerzystów i trasę nie przekraczającą 35 km. Na taki wariant możemy polecić przerobienie roweru na elektryczny, z montażem silnika w przedniej piaście. Ta opcja sugerowana jest przez firmę ZibiBike, jako doskonałą do jazdy po utwardzonej nawierzchni – np. ścieżki rowerowe, których nie brakuje także w wielu dużych miastach (City Break rowerem wspomaganym elektrycznie to także doskonała okazja na zwiedzenie np. Krakowa, Warszawy czy Wrocławia).

Wyzwanie z najwyższej półki – rowerem elektrycznym na wyprawę dookoła Bałtyku!

Dla łowców przygód polecamy trasę dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Rower ze wspomaganiem elektrycznym bardzo się tutaj przyda – wielokilometrowe odcinki dają w kość i każda forma odciążenia mięśni w trakcie pedałowania jest na wagę złota. Trasa przebiega przez 9 państw i ma długość około 8 tysięcy kilometrów. To prawdziwe wyzwanie, w trakcie którego mamy okazję zwiedzić rowerem między innymi Kłajpedę, Kaliningrad, Sankt Petersburg, Sztokholm, Kopenhagę, a także nasz znajomy Gdańsk.

Najbardziej pojemna bateria, którą posiada zestaw elektryczny do roweru firmy ZibiBike, pozwala na jazdę ze wspomaganiem na odcinku około 120 km. Ponowne ładowanie baterii trwa około 4h. Warto dodać, że po wyczerpaniu się akumulatora, rower wspomagany elektrycznie zachowuje się jak rower tradycyjny i dalej można nim swobodnie podróżować.